Звіт керівника

Буцерки Марії Василівни

про роботу у 2016-2017 навчальному році

Шановна громадо!

Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні щоб зробити підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність завідувача на посаді протягом 2016-2017 навчального року.

Як завідувач ДНЗ у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалась Законом про дошкільну освіту, Статутом дошкільного навчального закладу Правилами внутрішнього трудового розпорядку, Посадовими обов'язками завідувача ДНЗ, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника дошкільного навчального закладу.

1.     Загальна інформація про ДНЗ

Подорожненський дошкільний навчальний заклад «Вишенька» знаходиться за адресою:

42850, Львівська область, Стрийський район, с. Подорожне, вул. 8 Березня.

Тел. (03245)30334.

E-mail: [email protected]

Завідувач: Буцерка Марія Василівна, загальний стаж роботи 43 роки, на посаді завідувача – 16 років. Освіта вища педагогічна.

Земельна ділянка, на якій розташований садочок становить 0,42га.

Дошкільний навчальний заклад "Вишенька" села Подорожне розрахований на 40 місць. Працює за Програмою «Українське дошкілля» та Програмою для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».

Мова навчання – українська.

Кількість груп,  усього – 2, з них:

• дошкільні – 2

Режим роботи груп:

• 4 години – 1
  • 10,5 годин – 1

Кількість вихованців – 40

Кількість працівників, усього – 12, з них:

• педагогічний персонал – 5
  • обслуговуючий персонал – 7

Дошкільний навчальний заклад повністю укомплектований педагогічними кадрами: 1 завідувач, 3 вихователя, 1 музичний керівник.

Усього 5 педагогів, з них мають:

• вищу освіту – 5 з них:
  • фахову вищу – 4
  • здобуває фахову вищу – 1

Фаховий рівень педагогів:

• вища кваліфікаційна категорія – 2
  • друга кваліфікаційна категорія – 1
  • спеціаліст – 2.

2.     Методична робота

Для підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки колективу були придбані новинки методичної літератури, наочні матеріали, розвивальні та дидактичні ігри, які шляхом самоосвіти опрацьовували протягом навчального року педагоги. Також проведена підписка на періодичні видання: «Дошкільне виховання», «Джміль», «Палітра педагога», «Бібліотечка вихователя дитячого садка», «Дитячий садок», «Дитячий садок. Управління», «Дошкільний навчальний заклад».

З метою підвищення педагогічної майстерності педагогів, спрямовуючи навчально-виховний процес на  виконання головних завдань, адміністрацією були сплановані та проведені протягом навчального року такі форми методичної роботи, а саме:

─     засідання педагогічної ради:

─     колективні перегляди занять та режимних моментів (жовтень-квітень);

─     консультації (щомісяця);

─     підгрупові  консультації (березень, квітень);

─     індивідуальні консультації (вересень, грудень, лютий).

Проведення  цих заходів допомогло колективу на належному рівні вирішити головні завдання річного плану роботи.

3.     Навчальна діяльність

Аналіз показав, що навчально-виховна робота ведеться на належному рівні. Однак, вихователям: О.З. Панчишак та  Р.М. Михайлишин  посилити роботу з у дітей з розвитку мовлення.

У системі проводилася робота з питання наступності дошкільного закладу та Подорожненської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Вихователем З.М. Рисин відстежувалася результативність навчання випускників закладу та адаптація до умов школи.

Протягом навчального року були організовані екскурсії дітей, а саме: на свято першого дзвоника (вересень), по школі (вересень), у шкільний музей (листопад), у музей Народознавства (грудень), бібліотеку (лютий). Проводилися зустрічі вчителів початкових класів з вихователями, дітьми та батьками дітей, які ідуть до школи. Вихователі відвідували уроки у 1-му класі, вчителі були присутні на заняттях та режимних моментах у групах старшого дошкільного віку. Організовувалися спільні свята та розваги.

Працівниками закладу систематично проводиться робота з дітьми с. Подорожне. Відповідно до  наказу відділу освіти Стрийської райдержадміністрації «Про організацію обліку дітей дошкільного віку в 2016 році»  та наказу по дошкільному закладі  «Про організацію  обліку дітей дошкільного віку в 2016 році» проведено облік дітей від 0 до 6 років, які мешкають у с. Подорожне, Лани Соколівські, Сихів, Зарічне. На  підставі  списків складено  перспективну мережу  на 2016-2017 навчальний рік.

Складено та оформлено в електронному варіанті персоніфікований список,  розподілений за роками народження, який  щорічно оновлюється та доповнюється.

Своєчасно та систематично доводиться  інформація до мешканців сіл з питань режиму роботи закладу та його функцій, організації роботи у вікових групах.

4.     Соціальний захист

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що виховуються у дошкільному закладі, проводиться згідно з діючим законодавством. Кількість дітей у них становить 5. Батьки цих дітей оплачують 50% від вартості харчування. Одна дитина, батько якої був  учасником АТО,  звільнена від оплати.

5.     Співпраця з батьками

Дошкільний навчальний заклад працює у тісному контакті з батьками. Вихователі часто проводять дні відкритих дверей у дошкільному закладі, загальні батьківські збори у группах, бесіди за круглим столом, консультації для батьків з різних видів діяльності, а саме,  "Добрі дольньки", "Намалюй мамі квітку", "Математичний калейдоскоп".

6.     Фінансово-господарська діяльність

Минулого року власними силами ми побілили кухню, навели порядок на майданчику, висадили квіти біля фігури Матері Божої. За бюджетні кошти закуплено та вмонтувано двоє дверей у примішенні ДНЗ.