СТОРІНКАМИ МУЗИЧНОЇ КАЗКИ

16.11.2017 року в Подорожненському дошкільному навчальному закладі «Вишенька» відбулося засідання школи педагогічної майстерності музичних керівників. Найперше маленькі дошкільнята та гості поринули у світ чарівної музичної казки «Колобок», яку майстерно провели музичний керівник Кушнір Х.І. та вихователь Панчишак О.З. На занятті вони формували у малят співочі та вокально-хореографічні навички, значну увагу музичний керівник звертала на розвиток музично-ритмічних рухів, музичної пам’яті, артистичності. Діти залюбки демонстрували свої вміння гри на дитячих музичних інструментах, з відповідальністю виконували свої ролі, у танцях відображали характер музичної танцювальної культури, а також зачарували гостей своєю щирістю, відвертістю. Добрий настрій панував впродовж всього заняття. Гості високо оцінили роботу педагогічного колективу з музичного виховання. Також було проведено обмін досвідом роботи з розвитку чистоти інтонування у дошкільників. З цією метою Кушнір Х.І. провела майстер-клас із дорослими щодо формування у дітей вокальних навичок, використовуючи методику використання артикуляційної гімнастики.

«Вогонь – ворог, вогонь – друг»

У Подорожненському дошкільному закладі з 15.05 по 19.05.2017 р. було проведено Тиждень безпеки дитини. Вихователі Оксана Панчишак та Галина Якимів вчили дітей берегти своє життя та навколишній світ. Вони провели бесіду про пожежну безпеку «Вогонь – ворог, вогонь – друг». Тисячі років тому, люди навчилися добувати вогонь. Він став одним з перших помічників людини. Вихователь О.Панчишак розказала дітям легенду про те, як у прадавні часи на Землі з’явилися перші люди, які були слабкими і безпорадними. Вони блукали по землі і вигукували: «Навіщо ми з’явилися на світ? Ми нічого не вміємо і не знаємо. Нам холодно і страшно. Хто нам допоможе?». Син олімпійського бога Титан на ім’я Прометей викрав вогонь, який палав на горі Олімп лише для богів, приніс його людям на землю. Прометей навчив людей користуватися вогнем. З того часу люди стали сильними і могутніми. Боги ж розгнівалися на Прометея і жорстоко покарали його: прикували до скелі в горах Кавказу. Без вогню неможливе життя на Землі. Він потрібен усюди: у будинках і дитячих садках, школах, на заводах і фабриках. Вогонь може бути злим, бо втрачається майно, нажите людьми упродовж довгих років, а головне – гинуть люди. Професія пожежника не тільки героїчна і необхідна, але і вкрай небезпечна. Вихователь зосередила увагу дітей на тому, що не можна без дозволу дорослих запалювати сірники, включати електричні та газові прилади. Галина Якимів вела мову про те, що коли діти залишаються вдома самі, то не потрібно відчиняти незнайомим двері. Адже у квартиру можуть дзвонити лихі люди, злодії, шахраї. Вихователями було проведено дидактичні ігри: «Сам дома», «Сонечко і дощик», « Краса і небезпека лісу».

Майбутні економісти

4 квітня 2017 року в Подорожненському дошкільному навчальному закладі «Вишенька» відбувся районний семінар для вихователів творчої групи. Тема: «Економіка для дітей». Підготувала та провела це показове заняття з економічного виховання Оксана Зеновіївна Панчишак. Наші діти продемонстрували гостям свою компетентність і обізнаність у питаннях економічної науки, хоч їхня вихователь скромно назвала це елементарними економічними уявленнями. Виявляється, дошкільнята здатні формувати бюджет, бо усвідомлюють різницю між доходами і витратами. Вони мають чітке уявлення про тісний зв'язок економіки і свят, до підготовки яких витрачають найбільше грошей. Діти розуміють, що гроші треба заробляти. Теоретичні знання дітлахи успішно закріпили на практиці, побувавши на майже справжньому ярмарку. Одні – продавали, інші – купували. Під час тієї стихійної торгівлі виявилося, що витрати бувають основні (без яких не обійтися) та неосновні (яких можна уникнути). Гроші прийнято зберігати у банку. Також маємо пам′ятати, що не все на світі можна купити за гроші. Приїжджі вихователі високо оцінили працю Оксани Панчишак та музичний супровід Христини Кушнір. Відзначали їхнє взаєморозуміння. Багато схвальних відгуків прозвучало на адресу вихованців, завідувачки «Вишеньки» Марії Буцерки та усього колективу дитсадка. Обговорення заняття завершилося майстер-класом з оформлення писанок і крашанок. Кожен присутній на семінарі поніс додому свої незабутні враження. Комусь запали в душу розсудливі міркування дошкільнят, комусь – народні прислів’я, хтось був зачарований запальними танцями малюків. Мене ж найбільше втішила пісенька у виконанні Юлії Федоров′ят. Гадаю, що й вам вона сподобається. Вибачте, що подаю текст без нот.

Я піду до моря, коли підросту.
Там я упіймаю рибку золоту.
Вибач мені, рибко, я прийшла з проханням.
Виконай, будь ласка, три мої бажання.
Перше – хай насняться дітям добрі сни.
Друге – хай здійсняться потім всі вони.
А вже третє, рибко, я тебе попрошу –
Так зроби, щоб завжди були в мами гроші!

Тиждень безпеки дорожнього руху у Подорожненському ДНЗ «Вишенька»

З 14.11-20.11.2016 року у Подорожненському ДНЗ «Вишенька» було проведено тиждень безпеки дорожнього руху. Вихователі О. Панчишак, З. Рисин, Х. Кушнір (музкерівник) продовжували знайомити дітей із світлофором та значенням його сигналів. Діти грали в ігри: «Ми сидимо в автобусі», «Знаки на нашій вулиці», «Побудуєм гараж для автомобілів», «Світлофор» і т. д. Усі ігри з дошкільнятами проводились під музичний супровід Христини Кушнір. Діти з поставленими завданнями справилися. Батьки! Бережіть себе і своїх малюків від небезпеки. Пам’ятайте! Найбільша цінність на землі – людське життя!